Оскільки генетичний код невипадковий правдива гіпотеза його виникнення має пояснювати такі властивості стандартного генетичного коду як відсутність кодонів для D-амінокислот, включення всього лиш 20 амінокислот із можливих 60, функціонування в якості стоп-кодонів саме UAG, UGA и UAA
Генетичний код. Вікіпедія.
ЕВОЛЮЦІЯ ГЕНЕТИЧНОГО КОДУ
Розділ 1
ПОЛІНУКЛЕОТИДНЕ РНК-ЖИТТЯ
прелюдія
Люди так влаштовані, що в абсолютній своїй більшості намагаються поділитись здобутою інформацією з іншими. І не важливо чи це якісь плітки чи дійсно корисна інформація, бо в будь якому разі отримують винагороду у вигляді “гормонів щастя” - ін”єкції в кров ендорфінів, а якщо точніше - дофіміна. По суті це саме те що відрізняє нас від найближчих родичів мавп, бо як відомо звірі отримують “кайф” лише від споживання їжі та тваринного сексу. Більш за все стимуляція ендорфінами горизонтального перенесення соціальної інформації створила людину. Якщо дивитись на еволюцію homo sapiens під цим кутом, то міміка, жестикуляція і мова виникли саме для його обслуговування…
Напевно ви здогадались до чого я веду - хочу запропонувати чергову гіпотезу і знову отримати від цього “кайф”. На цей раз поділюсь своїми міркуваннями про те як склався генетичний код і виникло Життя. Це не про абищо - Гіпотеза більш ніж правдоподібна. Підстави так вважати спонукають докази, отримані при поетапній реконструкції Еволюції генетичного коду, яким Життя багато разів переписувалося кожен раз з частковою втратою інформації.
Ви не повірите, але наука, глибоко копирсаючись в хитросплетінні шляхів хімічних реакцій, які могли призвести до виникнення Життя, тут давно тупцює на місці. А мені так кортіло узнати як генетичний код склався! До того як зануритись в тему точно знав яким був перший код - він був двоїчний, бо основна ідея якою керувався в своїх міркуваннях - Життя виникло просто. Це був мій постулат. З таким багажем знань хімії на щось інше опиратися я не міг. Ризикую видатись нескромним, але з цим постулатом мені вдалось реконструювати всі етапи становлення генетичного коду, попутно з”ясувавши як виникло Життя. Кортить поділитися, бо давно в крові не було дофиміна. Непросто про це написати просто, але я з усіх сил намагатимусь …
полімеразно-ланцюгова реакція (ПЛР)
Погодьтесь, тема грандіозна. Вимагає глибокого занурення у молекулярну біологію і біохімію, бо всім, хто не потребує гіпотези Бога, очевидно, що Життя виникло завдяки слабким електростатичним взаємодіям РНК з водою і насправді являється Хімічним сигналом здатним попри все функціонально підтримувати своє поширення у воді і часі через реплікацію рибонуклеїнових кислот (РНК). Ось чому проблемою виникнення Життя займаються виключно професійні хіміки. Просто так заради ендорфінів дилетанту годі туди рипатися - рано чи пізно зупинить розвинута спеціальна термінологія та складні схеми з хитросплетінням шляхів хімічних реакцій в результаті яких воно, з точки зору науки, могло виникнути.
Нізащо в ті хімічні джунглі не сунувся, якби не проста як двері думка, з якою прокинувся одного прекрасного ранку - так як Життя виникло дуже просто то не може такого бути щоб до сих пір технологія його виникнення не використовувалась десь на практиці!? Схопився як ужалений, зайшов в Google, пробив три ключові слова, які мені перед цим приснилися - “РНК, затравка, amplify (збільшення)” і обімлів - другим рядком після “світу РНК” вискочило ПЛР (полімеразно-ланцюгова реакція)!!! Це ж всім відома технологія на якій основується аналіз ДНК!
До цього я вже знав про глухий кут, в який зайшла наука з проблемою так званих перших реплікаторів. Вона чимось нагадує дилемму - “що було першим - яйце чи куриця?” Справа в тому що для реплікації РНК необхідні РНК-ферменти, а щоб їх отримати потрібна реплікація… РНК. Курячу дилему еволюціоністи вирішують так - спочатку з”явилося яйце, тільки воно було не зовсім куряче. В нашому випадку таким “яйцем” могла виступити всім відома полімеразно-ланцюгова реакція (ПЛР) завдяки якій реплікація здійснювалась шляхом нагрівання і охолодження (термоциклічно), тобто без ферментно.
Гіпотеза 1. Перед виникненням Життя синтез і реплікація перших структур РНК відбувалися без ферментів, тобто без РНК- каталізаторів.
По суті в цій гіпотезі йдеться про полімеразно-ланцюгову реакцію (ПЛР), яка дає можливість без ферментно нарощувати концентрацію реплікантів з будь якої кільцевої РНК. І ще одна думка прийшла того ранку в голову - непереборні труднощі слід долати поза рамками науки, яка їх створила. Це уже не гіпотеза а медичний факт. З того дня зосередився на пошуку прихованих факторів в еволюції сонячної системи, які могли створити умови для запуску полімеразно-ланцюгової реакції на Землі. Перш за все треба було вияснити за яких обставин на нашій планеті могла виникнути полімеразно-ланцюгова реакція (ПЛР) і що являв собою “термоциклер” на якому вона могла відбуватися в складних умовах ранньої геологічної еволюції планет. Нагадаємо, в лабораторних умовах аналіз ДНК за допомогою ПЛР проводять за допомогою термоциклера-ампліфікатора. Довго шукати не прийшлося, бо вже давно був упевнений що Життя виникло через катастрофу. Мова йде про зіткнення Землі з не меншою за розмірами планетою в масштабі Гіперімпакта, в результаті чого на поверхні нашої планети запрацював планетарний ампліфікатор, а під нею - геохімічний цикл реакцій під тиском.
планетарний ампліфікатор
В основі сучасного методу полімеразно-ланцюгової реакції ПЛР лежить багаторазове подвоєння певного участка ДНК. Досягається циклічним нагріванням/охолодженням в лабораторному ампліфікаторі або термоциклері. При цьому використовують той факт, що при нагріванні слабкі водневі зв”язки розриваються а комплементарні ланцюги ДНК розходяться. При охолодженні на них з мономерів-нуклеотидів полімеризуються нові нуклеотидні ланцюги, які при нагріванні знову розходяться. В результаті кількість біологічного матеріалу збільшується в геометричній прогресії через подвоєння в кожному термоциклі.
Знаючи як влаштований лабораторный ампліфікатор, неважко скласти уяву про роботу планетарного. Більш за все його робоча зона охоплювала Землю в екваторіальній області на всю глибину праокеана. Силовым приводом, що спричиняв нагрівання води, та блоком управління, який задавав такт полімеразно-ланцюгової реакції (ПЛР), був Місяць. За різними оцінками період орбітального обертання Місяця був в декілька разів менший чим зараз. Якщо зараз гравітація Місяця тягне за собою дві припливні хвилі а по дну океана два горби деформованої земної кори, то не важко уявити що відбувалося коли відстань від Місяця до Землі була в декілька разів більша за межу Роше (зараз 41:1). Крім того, що величезна по силі гравітація піднімала припливну хвилю до неба, перемішуючи все по всій глибині, так ще кожен раз вона відкривала жерла вулканів, грязьових котлів і гейзерів на дні праокеану, заливаючи гарячою водою все навколо них. Всюди, де Місяць тягнув за собою хвилю, відбувалося різке локальне нагрівання води. Два рази за добу воно змінювалось поступовим охолодженням синхронно з припливами і відпливами. В сучасних термоциклерах період цикла набагато коротший, але якщо взяти до уваги декілька мільйонів років безперервної роботи планетарного ампліфікатора та геометричну прогресію на виході, стає зрозумілим хто це Все нашльопав і чому ми є. Маю на увазі біоту.
Гіперімпакт
В епоху планетарних бомбардувань летіло всюди і попадало всім. Про це красномовно свідчать кратери на поверхні всіх планет та їх супутників. Але щоб прилетіло так як в нашу Землю нема з чим навіть порівняти. Наука визнає глибину зіткнення в масштабі Мегаімпакту. Це коли на навколоземну орбіту було винесено речовину, з якої сформувався Місяць. При цьому не дає пояснень феномену реального стиснення Землі, про яке було відомо ще Ньютону. Для наука це “біла пляма”. Таке вона оформляє в парадокси і зіскакує з теми. В даному випадку “біла пляма” називається парадокс Еверндена, суть якого в тому що Земля завжди була геоїдом, що в принципі неможливо, бо при конденсації (акреції) космічного пилу в планети всі вони мали форму одноосного еліпсоїда обертання.
Гіпотеза 2. Життя не могло постати без Гіперімпакта.
Для того стиснення, яке виникло зразу після катастрофи, масштаб Мегаімпакта явно недостатній, бо викинута маса, яка подарувала нам Місяць, складає всього 1/80 частину Землі. Планку слід піднімати вище - наша планета попала на Гіперімпакт! Це та випадковість яка вирішила все. Величезна льодова планета по дотичній дуже глибоко зачепила Землю і, залишивши на ній воду у вигляді пару, винесла в космічний простір 1/10 частину маси Землі, з якої утворилися Місяць та Марс з двома супутниками. Наша планета лишилася не просто десятої частини своєї маси (m) - разом з нею вона втратила значну частину моменту імпульсу осьового обертання M=I, бо удар, з огляду на невеликий нахил орбіти Місяця, прийшовся по дотичній в екваторіальну область (зараз там Тихий океан), де ціна речовини для моменту імпульсу максимальна. Закони треба виконувати, особливо якщо це Закон збереження моменту імпульсу. Земля, яка до катастрофи мала форму сильно сплюснутого еліпсоїда обертання, після неї вимушена була зменшити момент інерції на величину I=mR2 або скинути кутову швидкість обертання . Скоріш за все під дією сили стиснення вона скинула момент інерції, бо він пропорційний квадрату радіуса а також трохи загальмувала.
Невидимі обручи зменшили R тобто стиснули тонкошкіру на той час планету в екваторіальній області, дефлорував незайману до цього форму гідростатичного еліпсоїду в майже сферу (геоїд). З того моменту Земля залишається стиснутою попри зменшення кутової швидкості обертання з 10-12 до 24 годин за добу. За підрахунками Еверндена обручи спадуть, коли кутова швидкість осьового обертання Землі спаде до 27.2 години/доба. Як відомо вона весь час потроху зменшується із-за припливного тертя Місяця. Тоді для цієї швидкості Земля відновить свою незайманість і стане знову гідростатичним еліпсоїдом обертання. Згідно Ньютону сплюснутість гідростатичного еліпсоїда для сучасної швидкості обертання Землі 24 години/доба має бути k еллипсоида = 1/232 = 0.0431, а за даним супутникової геолокации реально маємо - k геоида = 1/298,25 = 0.0332, що прямо вказує на стиснення.
В результаті катастрофи масштабу Гіперімпакт на найнижчій орбіті (межі Роша) утворився Місяць, який незабаром став двигуном планетарного ампліфікатора, а на геліоцентричній орбіті - планета Марс з двома супутниками. На виникнення Життя вона не вплинула, зато подарувала нам уявлення про істинний масштаб катастрофи.
Ще один непрямий доказ навздогін. Ні Меркурій, Венера та Земля не мали супутників при своєму формуванні але Марс чомусь має, причому обидва за формою далекі від одноосного еліпсоїда обертання. По суті тверді планети земної групи являються супутниками газового гіганта за назвою Сонце. Через що вони не можуть мати своїх супутників так само як їх не мають тверді супутники газових гігантів.